ЗВІТ
директора Пісківського ЗЗСО I-III ступенів
Пантєлєєва Віталія Михайловича
перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2020/2021 навчальний рік
с. Піски
02.06.2021 р.
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/ 2021 навчального року.
Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
І. Загальна інформація про школу.
Пісківський ЗЗСО I-III ступенів є комунальною власністю Новопсковської селищної ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Новопсковської селищної ради, якому делеговані відповідні повноваження.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.
ІІ. Стан і розвиток шкільної мережі.
У 2020/2021 навчальному році в школі працювали 21 педагогічний працівник і 13 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 134 учнів у 11 класах:
- 1-4-х – 4 класи (48 учнів);
- 5-9-х – 4 класи (52 учнів);
- 10-11-х – 2 класи (34 учні).
Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 12 учнів, що дещо зменшилась порівняно з попередніми роками.
У 2020/2021 навчальному році випущено із 11 класу – 12 учнів.
ІІІ. Кадрове забезпечення.
Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння працювати з комп'ютером, ІКТ. Перспектива в освіті така, що років через п'ять учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати освітній процес з учнями.
Адміністрація школи показує приклад усім вчителям - не лише директор, а й заступник директора школи з навчально виховної роботи, секретар, вчителі початкових класів мають навички роботи з ІКТ.
Впродовж року, педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням у освітній процес інформаційно-комунікаційних технологій.
У Пісківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів:
- Сайт школи постійно оновлюється та поповнюється цікавою та корисною інформацією.
- У школі проводяться відкриті уроки та виховні заходи:
-
- Перший урок "Це наше і це твоє";
- Урок - тренінг "Від проголошення незалежності до нової України";
- Бібліотечний урок "Інтернет - найсучасніше джерело інформації" (у рамках проведення Всеукраїнського дня бібліотек);
- Виховне заняття "Життя поруч з ВІЛ-інфекцією та СНІДом";
- Виховний захід «Свіча Голокосту не згасне» (до Дня пам’яті жертв Голокосту);
- «Безпечний Інтернет»;
- Уроки географії;
- Уроки з історії;
- Уроки з інформатики;
- Уроки з хімії;
- Уроки з біології;
- Уроки з фізики;
- Уроки з основ здоров’я».
- Упродовж 2020/2021 навчального року продовжили впроваджувати електронну систему управління навчальним закладом (ІСУО) «Курс: Освіта».
- Широко впроваджували у практику управлінської діяльності інформаційні
технології, а саме проводили:
- Zoom-наради;
- педради, використовуючи мультимедійне забезпечення школи.
За якісним складом педагогічних працівників наша школа не є останньою в районі.
Із вищою освітою у школі працює 20 вчителів, середню спеціальну освіту мають 2 вчитель.
- 4 вчителя мають вищу кваліфікаційну категорію.
- 8 вчителів – І категорію.
- 4 вчителів – ІІ категорії.
- 5 вчителів – спеціалістів.
- 1 вчитель – 9 тариф. розряд.
Були проведені директорські контрольні зрізи з навчальних предметів.
Серед учнів 2-5 класу було проведено перевірку техніки читання та таблиці множення вказано на недоліки, які необхідно опрацювати та усунути.
Упродовж 2020/2021 навчального року вчителі закладу відвідували районні методичні заходи.
Із метою створення відповідної матеріально – технічної бази для забезпечення належного рівня викладання предметів, виявлення кращого досвіду для підвищення рівня знань та практичних навичок учнів, сприяння творчим педагогічним пошукам у закладі не поповнюється матеріально – технічна база.
Упродовж року проводилися відкриті уроки для колег, батьків – це один із шляхів удосконалення педагогічної майстерності та творчої співпраці вчителів, учнів, батьків. Інший шлях – самоосвіта вчителя, його знайомство з новими технологіями навчання, тому для вчителів школи передплатили методичні газети та журнали України.
IV. Методична робота.
У 2020-2021 н.р. директором та завучем з НВР було успішно пройдено атестацію.
Адміністрація Пісківського ЗЗСО І–ІІІ ступенів глибоко усвідомлює завдання активізації методичної роботи в школі в світлі державної політики в галузі освіти. Вона підкреслює, що це напрямок роботи, який без значних матеріальних затрат, цілком покладається на них, що підвищення майстерності учителя починається в школі. Методична робота в школі будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої колективної, групової та індивідуальної діяльності учителів, спрямована на активізацію педагогічних міні-досліджень і покращення якості методичних розробок; на підвищення рівня навчально-виховного в школі.
Щорічно в школі видається наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.
У цьому навчальному році школа продовжувала працювати над проблемою «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів».
Науково – методична робота в Пісківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів представлена такими компонентами:
- методичні та педагогічні ради;
- предметні методичні об’єднання;
- самоосвіта;
- продукти самоосвітньої діяльності.
У 2020/2021 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до нормативних документів.
Робота педагогічного колективу була спрямована на продовження реалізації науково – методичної проблеми «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів» та виконання роботи, спрямованої на досягнення мети проблеми.
У навчальному закладі використовуються такі педагогічні технології:
- діяльність педагогічного колективу з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів;
- самоосвітня діяльність вчителя.
Охоплено напрямки:
- методичні проблеми;
- відвідування учнями школи;
- організація харчування учнів у закладі;
- питання з безпеки життєдіяльності;
- навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;
- стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;
- сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;
- питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи.
Традиційним у школі стали предметні тижні до яких учні разом з учителями готуються ґрунтовно і заздалегідь. Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні.
V. Навчальна діяльність учнів.
Упродовж 2020/2021 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.
Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей у освітній процес. Станом на 1 вересня 2020р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років, а це 12 дітей.
Учні нашої школи є традиційно активними учасниками всеукраїнських конкурсів.
Навчальні досягнення учнів стимулюються грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою.
У навчальному закладі розроблені такі методи стимулювання учнів:
- фото переможців всеукраїнських конкурсів, районних олімпіад розміщені на шкільному сайті;
- нагородження похвальними листами, грамотами.
VI. Виховна та позакласна робота.
Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно з такими напрямами:
- превентивне виховання;
- морально-етичне виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- громадянсько-патріотичне виховання;
- трудове виховання;
- фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;
- економічне виховання;
- екологічне виховання.
Створена програма роботи з обдарованими учнями, яка передбачає всебічне сприяння розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.
Головні завдання Програми передбачають забезпечення результативності та ефективності навчально – виховного процесу на основі співпраці у системі «обдарована дитина – творчий учитель» , впровадження інноваційних методів роботи, підвищення соціального статусу обдарованих учнів та їх наставників, визначення основних напрямків роботи з обдарованими учнями.
Ця програма реалізується здебільшого через роботу гуртків естетичного циклу та конкурс «Учень року». Заклад постійно є учасником конкурсів – оглядів учнівської творчості «Інгулецька росинка», «Пісенний вернісаж» , учасником районних, обласних, регіональних етапів різноманітних акцій та конкурсів.
Учні школи досить часто самостійно організовують та проводять свята, де ними готуються сценарії, проводяться репетиції, підбираються актори. Така форма роботи ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь – які проблеми разом з товаришами. Традиційно у школі проходять свята Дня учителя, новорічні свята, День Святого Валентина, свято 8 Березня, День матері, День захисту дітей та інші. До роботи залучаються учні з 1 по 9 клас, які працюють по мірі можливості виконуючи кожен свою роботу.
Система гурткової роботи спрямована на розвиток творчості учнів, талантів, їх здібностей, здорового способу життя, формування естетичного смаку на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Завдання керівників гуртків, класних керівників – збагатити, зберегти а також розвинути обдарування дитини. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих та талановитих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на здібності дитини а також на формування творчої конкретноспроможної особистості. Система гурткової роботи школи динамічна – деякі гуртки працюють багато років, деякі рік. Це залежить від бажань і потреб учнів.
Традиційними у школі є свята першого та останнього дзвоника, посвята в першокласники, прощання з букварем, пісенні вернісажі, свято закоханих, гумору, години пам’яті жертв голодомору, свято Матері.
Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями як: акції, конкурсні програми, виховні години, бесіди, анкетування учнів, батьків, тематичні лінійки.
Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму.
Наші спортивні команди є учасниками різноманітних спортивних змагань, як зональних, так і районних.
VII. Правовиховна робота.
У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:
• тематичні загальношкільні лінійки та класні години;
• лекції, бесіди на правову тематику;
• анкетування;
• зустрічі з працівниками правоохоронних органів;
• уроки правознавства.
Заступником директора школи з навчально – виховної роботи періодично проводяться бесіди з учнями, що потрапили в складні життєві умови.
VIIІ. Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- діти позбавлені батьківського піклування – 1.
- діти із багатодітних сімей – 20.
- діти постраждалі внаслідок бойових дій – 24.
- діти – напівсироти – 6.
- діти із малозабезпечених сімей – 3.
- діти – інваліди –1.
- діти – АТО – 7.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах:
- участь у новорічних заходах із подарунками;
- подарунки до нового навчального року за кошти центру соціальних служб для молоді;
- відпочинок в пришкільному дитячому таборі «Веселка».
Деякі діти пільгових категорій за кошти сільського бюджету мали змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах державного значення («Бригантина» та інших). Також за бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.
IX. Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках.
Х. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2020/2021 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо).
Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків. Гарячим харчуванням було охоплено 48 учнів 1-4 класів та 26 учнів 5-11 класів.
Безкоштовне гаряче харчування учнів здійснювалося тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація не проводилися.
Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу силами кухара.
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню силами завідувача господарством школи на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором школи.
Із представників ради школи та батьківського комітету було створено групу контролю за оглядом гарячого харчування, яка здійснювала свою діяльність упродовж навчального року.
ХІ. Охорона праці.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в кабінеті інформатики, спортивному залі. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
ХІІ. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в школі, учнями району, які фіксувалися в класних журналах.
Упродовж 2020/2021 навчального року не трапилося випадків травмувань учнів.
ЗВІТ
директора Пісківської ЗОШ I-III ступенів Пантєлєєва Віталія Михайловича
перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2018/2019 навчальний рік
с. Піски
28.05.2019 р.
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018/ 2019 навчального року.
Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
І. Загальна інформація про школу.
Пісківська ЗОШ I-III ступенів є комунальною власністю Новопсковської районної ради Луганської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Новопсковської РДА, якому делеговані відповідні повноваження.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.
ІІ. Стан і розвиток шкільної мережі.
У 2018/2019 навчальному році в школі працювали 22 педагогічний працівник і 15 працівників із числа обслуговуючого персоналу:
- 1-4-х – 4 класи (52 учнів);
- 5-9-х – 4 класи ( 60 учнів);
- 10-11-х – 2 класи (26 учні).
Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 13 учнів, що дещо збільшилась порівняно з попередніми роками.
У 2018/2019 навчальному році випущено із 9 класу – 9 учнів.
ІІІ. Кадрове забезпечення.
Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння працювати з комп'ютером, ІКТ. Перспектива в освіті така, що років через п'ять учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями.
Адміністрація школи показує приклад усім вчителям - не лише директор, а й заступник директора школи з навчально виховної роботи, секретар, вчителі початкових класів мають навички роботи з ІКТ.
Впродовж року, педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій.
У Пісківської загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів:
- Сайт школи постійно оновлюється та поповнюється цікавою та корисною інформацією.
2. У школі проводяться відкриті уроки та виховні заходи:
-
- Перший урок "Це наше і це твоє";
- Урок - тренінг "Від проголошення незалежності до нової України";
- Загальношкільні батьківські збори;
- Бібліотечний урок "Інтернет - найсучасніше джерело інформації" (у рамках проведення Всеукраїнського дня бібліотек);
- Виховне заняття "Життя поруч з ВІЛ-інфекцією та СНІДом";
- Батьківські збори випускного класу;
- Виховний захід «Свіча Голокосту не згасне» (до Дня пам’яті жертв Голокосту);
- «Безпечний Інтернет»;
- Уроки географії;
- Уроки з історії;
- Уроки з інформатики;
- Уроки з хімії;
- Уроки з біології;
- Уроки з фізики;
- Уроки з основ здоров’я».
- Учителі школи мають друковану продукцію в Інтернет – беруть участь у районних Інтернет – конференціях:
- Упродовж 2018/2019 навчального року продовжили впроваджувати електронну систему управління навчальним закладом (ІСУО) «Курс: Освіта».
- Широко впроваджували у практику управлінської діяльності інформаційні
технології, а саме проводили:
- загальношкільні батьківські збори;
- наради при директору;
- педради, використовуючи мультимедійне забезпечення школи.
За якісним складом педагогічних працівників наша школа не є останньою в районі.
Із вищою освітою у школі працює 21 вчителів, середню спеціальну освіту мають 1 вчитель.
- 2 вчитель має вищу кваліфікаційну категорію.
- 11 вчителів – І категорію.
- 5 вчителів – ІІ категорії.
- 4 вчителів – спеціалістів.
- 1 вчитель – 11 тариф. розряд.
Дані
про останнє проходження курсів
та атестації вчителями
№ з/п |
Прізвище, ім’я, по батькові вчителя |
Рік останньої атестації |
Результати |
|
Заїка В.І. |
2019 |
І категорія |
|
Булдакова О.М. |
2019 |
11 тарифний розряд |
|
Биков С.О. |
2019 |
ІІ категорія |
Були проведені директорські контрольні зрізи з навчальних предметів.
Серед учнів 2-5 класу було проведено перевірку техніки читання та таблиці множення вказано на недоліки, які необхідно опрацювати та усунути.
Упродовж 2018/2019 навчального року вчителі закладу відвідували районні методичні заходи.
Із метою створення відповідної матеріально – технічної бази для забезпечення належного рівня викладання предметів, виявлення кращого досвіду для підвищення рівня знань та практичних навичок учнів, сприяння творчим педагогічним пошукам у закладі не поповнюється матеріально – технічна база.
Упродовж року проводилися відкриті уроки для колег, батьків – це один із шляхів удосконалення педагогічної майстерності та творчої співпраці вчителів, учнів, батьків. Інший шлях – самоосвіта вчителя, його знайомство з новими технологіями навчання, тому для вчителів школи передплатили методичні газети та журнали України.
IV. Методична робота.
Адміністрація Пісківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів глибоко усвідомлює завдання активізації методичної роботи в школі в світлі державної політики в галузі освіти. Вона підкреслює, що це напрямок роботи, який без значних матеріальних затрат, цілком покладається на них, що підвищення майстерності учителя починається в школі. Методична робота в школі будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої колективної, групової та індивідуальної діяльності учителів, спрямована на активізацію педагогічних міні-досліджень і покращення якості методичних розробок; на підвищення рівня навчально-виховного в школі.
Щорічно в школі видається наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.
У цьому навчальному році школа продовжувала працювати над проблемою «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів».
Науково – методична робота в Пісківській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів представлена такими компонентами:
- методичні та педагогічні ради;
- предметні методичні об’єднання;
- самоосвіта;
- продукти самоосвітньої діяльності.
У 2018/2019 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до нормативних документів.
Робота педагогічного колективу була спрямована на продовження реалізації науково – методичної проблеми «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів» та виконання роботи, спрямованої на досягнення мети проблеми.
У навчальному закладі використовуються такі педагогічні технології:
- діяльність педагогічного колективу з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів;
- самоосвітня діяльність вчителя.
Охоплено напрямки:
- методичні проблеми;
- відвідування учнями школи;
- організація харчування учнів у закладі;
- питання з безпеки життєдіяльності;
- навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;
- стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;
- сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;
- питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи.
Традиційним у школі стали предметні тижні до яких учні разом з учителями готуються ґрунтовно і заздалегідь. Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні.
V. Навчальна діяльність учнів.
Упродовж 2018/2019 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.
Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей у навчально-виховний процес. Станом на 1 вересня 2018р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років, а це 18 дітей.
Учні нашої школи є традиційно активними учасниками всеукраїнських конкурсів.
Навчальні досягнення учнів стимулюються грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою.
У навчальному закладі розроблені такі методи стимулювання учнів:
- фото переможців всеукраїнських конкурсів, районних олімпіад розміщені на шкільному сайті;
- нагородження похвальними листами, грамотами.
VI. Виховна та позакласна робота.
Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно з такими напрямами:
- превентивне виховання;
- морально-етичне виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- громадянсько-патріотичне виховання;
- трудове виховання;
- фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;
- економічне виховання;
- екологічне виховання.
Створена програма роботи з обдарованими учнями, яка передбачає всебічне сприяння розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.
Головні завдання Програми передбачають забезпечення результативності та ефективності навчально – виховного процесу на основі співпраці у системі «обдарована дитина – творчий учитель» , впровадження інноваційних методів роботи, підвищення соціального статусу обдарованих учнів та їх наставників, визначення основних напрямків роботи з обдарованими учнями.
Ця програма реалізується здебільшого через роботу гуртків естетичного циклу та конкурс «Учень року». Заклад постійно є учасником конкурсів – оглядів учнівської творчості «Інгулецька росинка», «Пісенний вернісаж» , учасником районних, обласних, регіональних етапів різноманітних акцій та конкурсів.
Учні школи досить часто самостійно організовують та проводять свята, де ними готуються сценарії, проводяться репетиції, підбираються актори. Така форма роботи ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь – які проблеми разом з товаришами. Традиційно у школі проходять свята Дня учителя, новорічні свята, День Святого Валентина, свято 8 Березня, День матері, День захисту дітей та інші. До роботи залучаються учні з 1 по 9 клас, які працюють по мірі можливості виконуючи кожен свою роботу.
Система гурткової роботи спрямована на розвиток творчості учнів, талантів, їх здібностей, здорового способу життя, формування естетичного смаку на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Завдання керівників гуртків, класних керівників – збагатити, зберегти а також розвинути обдарування дитини. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих та талановитих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на здібності дитини а також на формування творчої конкретноспроможної особистості. Система гурткової роботи школи динамічна – деякі гуртки працюють багато років, деякі рік. Це залежить від бажань і потреб учнів.
Традиційними у школі є свята першого та останнього дзвоника, посвята в першокласники, прощання з букварем, пісенні вернісажі, свято закоханих, гумору, години пам’яті жертв голодомору, свято Матері.
Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями як : акції, конкурсні програми, виховні години, бесіди, анкетування учнів, батьків, тематичні лінійки.
Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму.
Наші спортивні команди є учасниками різноманітних спортивних змагань, як зональних, так і районних.
Швидко сплинув час… Ще один навчальний рік промайнув у минуле. І знову у Зеленській ЗШ І – ІІ ступенів відкрито пришкільний табір відпочинку «Веселка». У таборі було створено усі умови для повноцінного відпочинку дітей. Усі працівники табору мають великий стаж роботи, високу фахову підготовку.
У таборі відпочиває 20 дітей. Педагоги табору підготували для дітей різноманітні форми культурно-масової роботи, сповнені яскравих вражень та гарного настрою. Допомагали дітям цікаво, весело та з користю для здоров’я провести час, позбавляли нудьги та відкривали нові таланти.
Кожного ранку у таборі під веселу музику проводилися зарядка та майданс, а у затишку вишневого садочка, діти ознайомлювались з правилами безпеки життєдіяльності. У таборі діти дотримувались правил внутрішнього розпорядку, підвищували загальнокультурний рівень, оволодівали навичками здорового способу життя, дотримувались морально-етичних норм.
Наш табір реалізовував права кожної дитини на повноцінний відпочинок, забезпечував змістовне довкілля, задовольняв інтереси та духовні запити, відповідно до потреб у літній канікулярний період.
VII. Правовиховна робота.
У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:
• тематичні загальношкільні лінійки та класні години;
• лекції, бесіди на правову тематику;
• анкетування;
• зустрічі з працівниками правоохоронних органів;
• уроки правознавства.
Заступником директора школи з навчально – виховної роботи періодично проводяться бесіди з учнями, що потрапили в складні життєві умови.
VIIІ. Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- діти позбавлені батьківського піклування – 1.
- діти із багатодітних сімей – 20.
- діти – напівсироти – 9.
- діти із малозабезпечених сімей – 6.
- діти – інваліди – 2.
- діти – АТО – 6.
- діти – переселенці – 4.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах:
- участь у новорічних заходах із подарунками;
- подарунки до нового навчального року за кошти центру соціальних служб для молоді;
- відпочинок в пришкільному дитячому таборі «Веселка».
Деякі діти пільгових категорій за кошти сільського бюджету мали змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах державного значення («Бригантина» та інших). Також за бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.
IX. Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках.
Х. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2018/2019 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо).
Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків. Гарячим харчуванням було охоплено 40 учнів 1-4 класів. Безкоштовне гаряче харчування учнів здійснювалося тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація не проводилися.
Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу силами кухаря.
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню силами завідувача господарством школи на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором школи.
Із представників ради школи та батьківського комітету було створено групу контролю за оглядом гарячого харчування, яка здійснювала свою діяльність упродовж навчального року.
ХІ. Охорона праці.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в кабінеті інформатики, спортивному залі. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
ХІІ. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в школі, учнями району, які фіксувалися в класних журналах.
Упродовж 2018/2019 навчального року трапилося 2 випадки травмувань учнів.
ХІІІ. Матеріальне забезпечення
2018-2019 рік став переломним в Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст., адже в школі з’явився шкільний автобус. Шкільний автобус здійснює підвезення учнів школи а також учнів школи які мешкають в сусідніх селах.
Також в Пісківській ЗОШ І-ІІІ ст. в 2018-2019н.р було оновлено оснащення кабінету інформатики та кабінету біології. Оновлення кабінетів сприяло покращенню умов навчання для учнів школи та дало змогу педагогам викладати свої предмети на новітньому рівні.
В Пісківській ЗОШ І-ІІІ ст. на 2018-2019 н.р. також заплановано капітальний ремонт шкільних вбиральнь. Шкільні вбиральні будуть відремонтовані та осучаснені новими санвузлами.
В планах ремонт спортивної зали, а саме 2 регістрів на батареї та фарбування стін спортзалу.
ЗВІТ
директора Пісківської ЗОШ I-III ступенів Пантєлєєва Віталія Михайловича
перед педагогічним колективом та громадськістю
за 2017/2018 навчальний рік
с. Піски
25.05.2018 р.
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2017/ 2018 навчального року.
Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
І. Загальна інформація про школу.
Пісківська ЗОШ I-III ступенів є комунальною власністю Новопсковської районної ради Луганської області. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Новопсковської РДА, якому делеговані відповідні повноваження.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Виконання ст.53 Конституції України, ст.35 Закону України «Про освіту», ст.6 Закону України «Про загальну середню освіту»
На виконання статті 35 Закону України «Про освіту», статті 6 ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 року №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.
ІІ. Стан і розвиток шкільної мережі.
У 2017/2018 навчальному році в школі працювали 21 педагогічний працівник і 15 працівників із числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершили 42 учні у 8 класах:
- 1-4-х – 4 класи (40 учнів);
- 5-9-х – 4 класи ( 64 учнів);
- 10-11-х – 2 класи (24 учні).
Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становила 5 учнів, що дещо зменшилась порівняно з попередніми роками.
У 2017/2018 навчальному році випущено із 9 класу – 9 учнів.
ІІІ. Кадрове забезпечення.
Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння працювати з комп'ютером, ІКТ. Перспектива в освіті така, що років через п'ять учитель, який не володіє навичками роботи на комп'ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями.
Адміністрація школи показує приклад усім вчителям - не лише директор, а й заступник директора школи з навчально виховної роботи, секретар, вчителі початкових класів мають навички роботи з ІКТ.
Впродовж року, педколектив навчального закладу продовжував працювати над впровадженням у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій.
У Пісківської загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів:
- Сайт школи постійно оновлюється та поповнюється цікавою та корисною інформацією.
2. У школі проводяться відкриті уроки та виховні заходи:
-
- Перший урок "Це наше і це твоє";
- Урок - тренінг "Від проголошення незалежності до нової України";
- Загальношкільні батьківські збори;
- Бібліотечний урок "Інтернет - найсучасніше джерело інформації" (у рамках проведення Всеукраїнського дня бібліотек);
- Виховне заняття "Життя поруч з ВІЛ-інфекцією та СНІДом";
- Батьківські збори випускного класу;
- Виховний захід «Свіча Голокосту не згасне» (до Дня пам’яті жертв Голокосту);
- «Безпечний Інтернет»;
- Уроки географії;
- Уроки з історії;
- Уроки з інформатики;
- Уроки з хімії;
- Уроки з біології;
- Уроки з фізики;
- Уроки з основ здоров’я».
- Учителі школи мають друковану продукцію в Інтернет – беруть участь у районних Інтернет – конференціях:
- Упродовж 2017/2018 навчального року продовжили впроваджувати електронну систему управління навчальним закладом (ІСУО) «Курс: Освіта».
- Широко впроваджували у практику управлінської діяльності інформаційні
технології, а саме проводили:
- загальношкільні батьківські збори;
- наради при директору;
- педради, використовуючи мультимедійне забезпечення школи.
За якісним складом педагогічних працівників наша школа не є останьою в районі.
Із вищою освітою у школі працює 20 вчителів, середню спеціальну освіту мають 1 вчитель.
- 2 вчитель має вищу кваліфікаційну категорію.
- 11 вчителів – І категорію.
- 4 вчителів – ІІ категорії.
- 5 вчителів – спеціалістів.
- 1 вчитель – 9 тариф. розряд.
Дані
про останнє проходження курсів
та атестації вчителями
№ з/п |
Прізвище, ім’я, по батькові вчителя |
Рік останньої атестації |
Результати |
1. |
Гоць Н.Я |
2018 |
ІІ категорія |
2. |
Шейко В.П. |
2018 |
спеціаліст |
3. |
Хворостян А.М. |
2018 |
І категорія |
4. |
Лисенко О.В. |
2018 |
І категорія |
5. |
Корнієнко О.М. |
2018 |
ІІ категорія |
6. |
Бондар О.Г. |
2018 |
І категорія |
Були проведені директорські контрольні зрізи з навчальних предметів.
Серед учнів 2-5 класу було проведено перевірку техніки читання та таблиці множення вказано на недоліки, які необхідно опрацювати та усунути.
Упродовж 2017/2018 навчального року вчителі закладу відвідували районні методичні заходи.
Із метою створення відповідної матеріально – технічної бази для забезпечення належного рівня викладання предметів, виявлення кращого досвіду для підвищення рівня знань та практичних навичок учнів, сприяння творчим педагогічним пошукам у закладі не поповнюється матеріально – технічна база.
Упрдовж року проводилися відкриті уроки для колег, батьків – це один із шляхів удосконалення педагогічної майстерності та творчої співпраці вчителів, учнів, батьків. Інший шлях – самоосвіта вчителя, його знайомство з новими технологіями навчання, тому для вчителів школи передплатили методичні газети та журнали України.
IV. Методична робота.
Адміністрація Пісківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів глибоко усвідомлює завдання активізації методичної роботи в школі в світлі державної політики в галузі освіти. Вона підкреслює, що це напрямок роботи, який без значних матеріальних затрат, цілком покладається на них, що підвищення майстерності учителя починається в школі. Методична робота в школі будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес, що складається з комплексу систематичної, цілеспрямованої колективної, групової та індивідуальної діяльності учителів, спрямована на активізацію педагогічних міні-досліджень і покращення якості методичних розробок; на підвищення рівня навчально-виховного в школі.
Щорічно в школі видається наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.
У цьому навчальному році школа продовжувала працювати над проблемою «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів».
Науково – методична робота в Пісківській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів представлена такими компонентами:
- методичні та педагогічні ради;
- предметні методичні об’єднання;
- самоосвіта;
- продукти самоосвітньої діяльності.
У 2017/2018 навчальному році методична робота в школі здійснювалася відповідно до нормативних документів.
Робота педагогічного колективу була спрямована на продовження реалізації науково – методичної проблеми «Підвищення якості освіти шляхом упровадження компетентністного підходу, оновлення змісту, форм, методів, технологій навчання та виховання учнів» та виконання роботи, спрямованої на досягнення мети проблеми.
У навчальному закладі використовуються такі педагогічні технології:
- діяльність педагогічного колективу з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів;
- самоосвітня діяльність вчителя.
Охоплено напрямки:
- методичні проблеми;
- відвідування учнями школи;
- організація харчування учнів у закладі;
- питання з безпеки життєдіяльності;
- навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;
- стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;
- сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;
- питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи.
Традиційним у школі стали предметні тижні до яких учні разом з учителями готуються ґрунтовно і заздалегідь. Згідно з річним планом роботи протягом року проведено предметні тижні.
V. Навчальна діяльність учнів.
Упродовж 2017/2018 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів.
Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей у навчально-виховний процес. Станом на 1 вересня 2017р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років, а це 11 дітей, за екстернатною формою у закладі навчається 1 учень.
Учні нашої школи є традиційно активними учасниками всеукраїнських конкурсів.
Навчальні досягнення учнів стимулюються грамотами, похвальними листами та свідоцтвами з відзнакою.
У навчальному закладі розроблені такі методи стимулювання учнів:
- фото переможців всеукраїнських конкурсів, районних олімпіад розміщені на шкільному сайті;
- нагородження похвальними листами, грамотами.
VI. Виховна та позакласна робота.
Педагоги школи усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав і свідомого виконання обов'язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно з такими напрямами:
- превентивне виховання;
- морально-етичне виховання;
- художньо-естетичне виховання;
- громадянсько-патріотичне виховання;
- трудове виховання;
- фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;
- економічне виховання;
- екологічне виховання.
Створена програма роботи з обдарованими учнями, яка передбачає всебічне сприяння розвитку обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.
Головні завдання Програми передбачають забезпечення результативності та ефективності навчально – виховного процесу на основі співпраці у системі «обдарована дитина – творчий учитель» , впровадження інноваційних методів роботи, підвищення соціального статусу обдарованих учнів та їх наставників, визначення основних напрямків роботи з обдарованими учнями.
Ця програма реалізується здебільшого через роботу гуртків естетичного циклу та конкурс «Учень року». Заклад постійно є учасником конкурсів – оглядів учнівської творчості «Інгулецька росинка», «Пісенний вернісаж» , учасником районних, обласних, регіональних етапів різноманітних акцій та конкурсів.
Учні школи досить часто самостійно організовують та проводять свята, де ними готуються сценарії, проводяться репетиції, підбираються актори. Така форма роботи ефективна: школярі вчаться організовувати свій час, спілкуватися з однолітками в різних ситуаціях, вирішувати будь – які проблеми разом з товаришами. Традиційно у школі проходять свята Дня учителя, новорічні свята, День Святого Валентина, свято 8 Березня, День матері, День захисту дітей та інші. До роботи залучаються учні з 1 по 9 клас, які працюють по мірі можливості виконуючи кожен свою роботу.
Система гурткової роботи спрямована на розвиток творчості учнів, талантів, їх здібностей, здорового способу життя, формування естетичного смаку на задоволення потреб учнів щодо реалізації їх особистості. Завдання керівників гуртків, класних керівників – збагатити, зберегти а також розвинути обдарування дитини. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих та талановитих дітей. Задоволення їх освітніх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків впливає на здібності дитини а також на формування творчої конкретноспроможної особистості. Система гурткової роботи школи динамічна – деякі гуртки працюють багато років, деякі рік. Це залежить від бажань і потреб учнів.
Традиційними у школі є свята першого та останнього дзвоника, посвята в першокласники, прощання з букварем, пісенні вернісажі, свято закоханих, гумору, години пам’яті жертв голодомору, свято Матері.
Основним завданням, яке стоїть перед педагогічним колективом є любов до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей , та формування почуття патріотизму. Цьому сприяють такі форми роботи з учнями як : акції, конкурсні програми, виховні години, бесіди, анкетування учнів, батьків, тематичні лінійки.
Педагогічний колектив дбає про виховання в учнів почуття громадянської та національної гідності, самосвідомості, патріотизму.
Наші спортивні команди є учасниками різноманітних спортивних змагань, як зональних, так і районних.
Швидко сплинув час… Ще один навчальний рік промайнув у минуле. І знову у Зеленській ЗШ І – ІІ ступенів відкрито пришкільний табір відпочинку «Веселка». У таборі було створено усі умови для повноцінного відпочинку дітей. Усі працівники табору мають великий стаж роботи, високу фахову підготовку.
У таборі відпочиває 20 дітей. Педагоги табору підготували для дітей різноманітні форми культурно-масової роботи, сповнені яскравих вражень та гарного настрою. Допомагали дітям цікаво, весело та з користю для здоров’я провести час, позбавляли нудьги та відкривали нові таланти.
Кожного ранку у таборі під веселу музику проводилися зарядка та майданс, а у затишку вишневого садочка, діти ознайомлювались з правилами безпеки життєдіяльності. У таборі діти дотримувались правил внутрішнього розпорядку, підвищували загальнокультурний рівень, оволодівали навичками здорового способу життя, дотримувались морально-етичних норм.
Наш табір реалізовував права кожної дитини на повноцінний відпочинок, забезпечував змістовне довкілля, задовольняв інтереси та духовні запити, відповідно до потреб у літній канікулярний період.
VII. Правовиховна робота.
У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:
• тематичні загальношкільні лінійки та класні години;
• лекції, бесіди на правову тематику;
• анкетування;
• зустрічі з працівниками правоохоронних органів;
• уроки правознавства.
Заступником директора школи з навчально – виховної роботи періодично проводяться бесіди з учнями, що потрапили в складні життєві умови.
VIIІ. Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- діти позбавлені батьківського піклування – 2.
- діти із багатодітних сімей – 16.
- діти – напівсироти – 11.
- діти із малозабезпечених сімей – 12.
- діти – інваліди – 2.
- діти – АТО – 6.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах:
- участь у новорічних заходах із подарунками;
- подарунки до нового навчального року за кошти центру соціальних служб для молоді;
- відпочинок в пришкільному дитячому таборі «Веселка».
Деякі діти пільгових категорій за кошти сільського бюджету мали змогу оздоровитися в дитячих оздоровчих таборах державного значення («Бригантина» та інших). Також за бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей та діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.
IX. Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках.
Х. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2017/2018 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо).
Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків. Гарячим харчуванням було охоплено 40 учнів 1-4 класів. Безкоштовне гаряче харчування учнів здійснювалося тільки в робочі дні. У разі відсутності учнів під час навчання компенсація не проводилися.
Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу силами кухаря.
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Регулярно здійснювалося складання щоденного меню силами завідувача господарством школи на підставі примірного двотижневого меню – розкладки та затверджувалося директором школи.
Із представників ради школи та батьківського комітету було створено групу контролю за оглядом гарячого харчування, яка здійснювала свою діяльність упродовж навчального року.
ХІ. Охорона праці.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації навчально – виховного процесу в кабінеті інформатики, спортивному залі. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
ХІІ. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником та в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди.
Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди за фактами нещасних випадків з учнями в школі, учнями району, які фіксувалися в класних журналах.
Упродовж 2017/2018 навчального року трапилося 2 випадки травмувань учнів.